Szkolenie „Targeted NGS in patients with cancer, mendelian or complex diseases”

W dniach 19-23 września 2016 roku odbędzie się w Krakowie pierwszy w Polsce kurs pod auspicjami prestiżowego European Molecular Biology Organization (EMBO). Kurs zostanie zorganizowany przez Ośrodek Genomiki Medycznej OMICRON i będzie dotyczył zagadnień związanych z metodami sekwencjonowania nowej generacji (ang. Next Generation Sequencing, NGS), głównie analizy paneli genowych.

Warsztaty składać się będą z części praktycznej i wykładów. Te ostatnie zostaną wygłoszone przez znamienitych gości z zagranicy – ekspertów w dziedzinie NGSu. Wśród wykładowców znajdą się Hans Binder (UniversitatLepizig, Niemcy), Mikael Kubista (TAATA Biocenter, Szwecja), Suzanne Leal (Baylor College of Medicine Department of Molecular and Human Genetics, USA), Todd Miller (Norris Cotton Cancer Center The Geisel School of Medicine at Dartmouth ,USA), Marcus Pezzolesi (Joslin Diabetes Center Harvard Medical School, USA) i Dawid Wedge (Wellcome Trust Sanger Institute Cambridge Cancer Centre,Wielka Brytania). Część praktyczna – składająca się z przygotowania bibliotek do NGSu i analizy uzyskanych wyników – będzie przeprowadzona przez pracowników Ośrodka Genomiki Medycznej OMICRON.

Więcej informacji na stronie EMBO.